Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

XVII. SPINNINGOWY MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA KWIETNIA

Aktualności | 2019-07-08 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

XVII. SPINNINGOWY MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA KWIETNIA

W dniu 7 lipca 2019 r. już po raz XVII. wędkarze uczcili pamięć swego Kolegi Wojciecha Kwietnia, organizując spinningowy memoriał Jego imienia. W zawodach nad Wisłą w Nowym Brzesku udział wzięła rekordowa liczba 47 zawodników.

Miejsce w Nowym Brzesku nad Wisłą nie jest wybierane przypadkowo. To właśnie tutaj Wojciech Kwiecień przed kilkunastoma laty został drużynowym medalistą Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie. Wędkarstwo było wielką pasją Wojtka. Jednak Patron memoriału odszedł po zmaganiach z nieuleczalną chorobą w 2003 roku.

W 2019 roku w zawodach wzięło udział rekordowa liczba 47 zawodników, reprezentujących koła: HTS, Zębaty Bochnia, Kleparz, Kolejarz, Zwierzyniec, Raba Bolesław, Skała, Rzemieślnik, Małoszówka. W 2018 roku uczestniczyło 31 zawodników.

Dla rodziny zmarłego Wojtka memoriał ma charakter bardzo osobisty. Składając gratulacje uczestnikom i zwycięzcom memoriału żona zmarłego podziękowała za tak liczną obecność wędkarzy, którzy już od 17 lat nie zawodzą organizatorów swoją obecnością.

- Jak organizowaliśmy pierwszy memoriał, to obecni byli na nim Ci, którzy znali mojego męża. Potem co roku pytaliśmy Pana Jerzego Moliszewskiego, ile osób zapisało się w danym roku na zawody. Dziękujemy, że co roku pamiętacie o nas i jesteście obecni. Już teraz zapraszamy za rok – mówiła Marzena Leja – Kwiecień.

Jak zapowiedziała żona Patrona, XX. Memoriał ma mieć charakter wyjątkowy.

- Zawsze z wielką przyjemnością przyjeżdżamy na te zawody do Nowego Brzeska. Są ciekawe wartościowe nagrody, miła atmosfera, ale też czas łowienia wynosi 7 godzin, a nie 4,5 godziny, jak to niektórzy organizują – powiedział Jacek Damm z Koła Zwierzyniec, który w Nowym Brzesku rywalizował już 14 raz.

Sama idea organizacji spinningowego memoriału zrodziła się wśród członków rodziny. Natomiast organizacja przebiega zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego i możliwa jest dzięki życzliwości oraz zaangażowaniu członków Koła Wędkarskiego PZW Oddział w Proszowicach, a przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu Pana Jerzego Moliszewskiego oraz Pana Jędrzeja Galusa.

Zawodnikiem, który uczestniczył we wszystkich 17 edycjach jest Pan Mateusz Czechowicz, który 15 razy wystąpił w barwach Koła Proszowice, a od dwóch lat reprezentuje Małoszówkę Kazimierza Wielka.

Nagrody zawodnikom wręczyły żona Patrona oraz córka Julia. Obecni byli rodzice i przyjaciele Wojtka.

Klasyfikacja:

1. Marek Tabor ( Zębaty Bochnia), 2. Jędrzej Galus (złowił najdłuższą rybę bolenia 66,90 cm), 3. Jacek Antos, 4. Andrzej Banaś (wszyscy Koło Proszowice), 5. Tomasz Czochara (Azoty Tarnów).

Arkadiusz Fularski

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Ilość odwiedzin